Miesięczne archiwum: Luty 2012

Jak donoszą media przed Sądem Okręgowym w Katowicach wytoczono pierwszy w Polsce pozew zbiorowy za „nieudane wakacje”. Zastanówmy się czy branża turystyczna rzeczywiście musi obawiać się postępowania grupowego oraz czy pozew zbiorowy powinien „paraliżować” każdego przedsiębiorcę działającego w obrocie B2C.

Opublikowano Spory Konsumenckie
Otagowano , , ,
Skomentuj

Przypisanie produktowi właściwości leczniczych jest znanym mechanizmem marketingowym, wpływającym pozytywnie na popyt towaru konsumpcyjnego.  Przedsiębiorcy, którzy planują promować swoje produkty z odniesieniem do ich szczególnych właściwości dla zdrowia ludzkiego powinni ze zwiększoną starannością oceniać zgodność z prawem projektowanych działań marketingowych.

Opublikowano Warto Wiedzieć
Otagowano , ,
Skomentuj

Obowiązek informacyjny ciążący na przedsiębiorcach zawierających umowy na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa okazuje się szczególnie istotny przez pryzmat uzasadnień decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zastanówmy się, jakie znaczenie ma jego nieprawidłowe zrealizowanie przez wskazanie konsumentowi błędnej podstawy … Czytaj dalej

Opublikowano Przedsiębiorco Problem
Otagowano , , , ,
Skomentuj