Na szybko – Debata Ustawa o prawach konsumenta szansą dla przedsiębiorców branży sprzedaży bezpośredniej

W dniu dzisiejszym miałem przyjemność być prelegentem oraz współprowadzącym (wraz z redaktorem Wojciechem Szelągiem)  w toku Debaty Ustawa o prawach konsumenta – szansa dla przedsiębiorców branży sprzedaży bezpośredniej, która odbyła się w sali im. Bronisława Geremka Budynku Komisji Sejmowych Sejmu RP.

Debata została zorganizowana  z inicjatywy jednego z największych przedsiębiorców branży sprzedaży bezpośredniej we współpracy z Klubem Parlamentarnym Polskiego Stronnictwa Ludowego, a w jej przebiegu udział wzięli m.in. przedstawiciele organów ochrony praw konsumentów, organów nadzoru finansowego, stowarzyszeń branżowych, organizacji społecznych oraz przedsiębiorców.

Dyskusja dotyczyła w znacznej części obaw związanych z wejściem w życie nowych regulacji, ale również szans jakie rzetelni przedsiębiorcy upatrują w liberalizacji stosowanej polityki konsumenckiej. Spora część dyskusji poświęcona była również roli mediów w procesie edukacji konsumenckiej, jak również w ramach interwencji w przypadku stwierdzanych na rynku patologii. Uczestnicy wskazywali na obawy praktyczne związane z wdrożeniem nowych przepisów i niepewność w zakresie ich interpretacji.

Według poczynionych założeń inicjatywa będzie kontynuowana w przyszłości w celu konfrontacji różnych stanowisk na temat oceny funkcjonowania nowych przepisów już po ich wejściu w życie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Na Szybko i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Na szybko – Debata Ustawa o prawach konsumenta szansą dla przedsiębiorców branży sprzedaży bezpośredniej

  1. Renata pisze:

    Panie Dominiku, największym bólem nas – drobnych ciułaczy, którzy w necie mają swoje sklepiki internetowe jest chory system. Od pamiętnych zmian gospodarczych niestety jest tak, że jakakolwiek zmiana w prawie pociąga za sobą rzeszę ludzi, którzy na niewiedzy innych chcą zarobić. Czy wie Pan, że regulamin małego sklepu internetowego wyceniono mi dzisiaj na 900zł netto?
    Pomimo wszystko – dzisiejszy dzień uważam za bardzo udany. Znalazłam Pańskiego bloga. Odczarowuje Pan niektóre rzeczy. Dziękuję 🙂

    • Pani Renato, dziękuję zam miły komentarz i zapraszam do stałego śledzenia Bloga. Pozwolę sobie jedynie zauważyć, że profesjonalna usługa prawna nie jest usługą tanią, a co za tym idzie dostępną dla każdego przedsiębiorcy. Moim zdaniem, jeśli w podanej przez Panią cenie mieścić się miało zindywidualizowane doradztwo w zakresie dostosowania polityki konsumenckiej sklepu do zmieniających się przepisów, a nie przesłanie gotowców, które notabene może Pani skopiować od innych przedsiębiorców, to cena nie jest wygórowana. Po prostu są to zupełnie różne usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*