Nazywam się Dominik Jędrzejko, jestem adwokatem z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych.

Od ponad 10 lat stale publikuję w ramach niniejszego Blogu wpisy, które w znakomitej większości cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców prowadzących obrót konsumencki. Warto zapoznać się „O czym przeczytasz”, by w ogólności dowiedzieć się wyrazem jakiego podejście do problemów przedsiębiorców są publikowane przeze mnie wpisy.

Specjalizuję się w prawie konsumenckim, głównie w zakresie ochrony przedsiębiorców przed roszczeniami konsumentów oraz reprezentowania ich interesów w postępowaniach przed organami ochrony konsumentów. Stale wdrażam, aktualizuję oraz opiniuję polityki konsumenckie oraz inne rozwiązania dla małych, średnich i dużych podmiotów.

W ramach wieloletniej praktyki zdobyłem szerokie doświadczenie w prawie umów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia profesjonalnych wzorców umownych, systemów wspierania sprzedaży (procedury reklamacyjne, regulaminy sprzedaży, ogólne warunki umowne) oraz arbitrażu gospodarczym i sporach przed sądami powszechnymi.

Ponadto, choć tego nie dotyczy Blog, zajmuję się problematyką prawa farmaceutycznego (w szczególności odpowiedzialność cywilna, karna i dyscyplinarna za naruszenie przepisów prawa farmaceutycznego oraz postępowanie administracyjne przed organami inspekcji farmaceutycznej). Występuję również jako obrońca w procesach karnych związanych z odpowiedzialnością lekarzy, aptekarzy oraz osób fizycznych odpowiedzialnych za prowadzenie apteki.

Jeśli chodzi o moją aktywność zawodową, przede wszystkim, jako partner, współtworzę i zarządzam Kancelarią Kaszubiak Jędrzejko Adwokaci, w ramach której świadczę pomoc prawną.

Przed założeniem Kaszubiak Jędrzejko Adwokaci pracowałem przez ponad 8 lat w jednej z największych wielkopolskich kancelarii –  Sójka&Maciak (obecnie SMM Legal).

Kilkanaście lat wszechstronnych doświadczeń w ramach obsługi podmiotów gospodarczych pozwoliło mi zrozumieć typowe problemy każdego przedsiębiorcy i starannie dobierać profesjonalną pomoc prawną im oferowaną. Zrozumiałem również, że skuteczne i efektywne doradztwo w zakresie kształtowania polityki konsumenckiej wymaga, wiedzy, doświadczenia, ale również bezpośredniego zaangażowania w sprawy Klienta.

Wiele lat prowadziłem również szkolenia otwarte dotyczące m.in. zagadnień korporacyjnych oraz problematyki umów o obrocie gospodarczym, jak również w zakresie prawa farmaceutycznego oraz prawa konsumenckiego. Obecnie – z uwagi na specyfikę poruszanych zagadnień, spersonalizowanie oraz tajemnicę przedsiębiorstwa są to przede wszystkim szkolenia wewnętrzne, które oceniam jako najprzydatniejsze.

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2007 roku jestem członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. Wykonuję zawód adwokata wpisany na listę adwokatów pod numerem 2955.