Nazywam się Dominik Jędrzejko, jestem adwokatem świetnie znającym się na zagadnieniach prawa konsumenckiego.

Od wielu lat publikowałem w ramach niniejszego Bloga autorskie wpisy, które cieszyły się zainteresowaniem przedsiębiorców prowadzących obrót konsumencki. Warto zapoznać się „O czym przeczytasz”, by w ogólności dowiedzieć się wyrazem jakiego podejście do problemów przedsiębiorców są publikowane przeze mnie wpisy.

Obecnie postanowiłem zmienić koncepcję Bloga i udostępnić jego łamy zdolnym i dociekliwym Współpracownikom, którzy uważają zagadnienia prawa konsumenckiego za interesujące.

Osobiście specjalizuję się w prawie konsumenckim, głównie w zakresie ochrony przedsiębiorców przed roszczeniami konsumentów oraz reprezentowania ich interesów w postępowaniach przed organami ochrony konsumentów. Stale wdrażam, aktualizuję oraz opiniuję  rozwiązania dla małych, średnich i dużych podmiotów.

W ramach wieloletniej praktyki zdobyłem szerokie doświadczenie w tych zagadnieniach, rozwiązując niezliczoną ilość sporów z konsumentami oraz organami ochrony ich praw.

Ponadto, choć tego nie dotyczy Blog, zajmuję się problematyką prawa farmaceutycznego (w szczególności odpowiedzialność cywilna, karna i dyscyplinarna za naruszenie przepisów prawa farmaceutycznego oraz postępowanie administracyjne przed organami inspekcji farmaceutycznej). Występuję również jako obrońca w procesach karnych związanych z odpowiedzialnością lekarzy, aptekarzy oraz osób fizycznych odpowiedzialnych za prowadzenie apteki.

Jeśli chodzi o moją aktywność zawodową, przede wszystkim, od wielu lat jako partner, współtworzę i zarządzam Kancelarią Kaszubiak Jędrzejko Adwokaci, w ramach której świadczę pomoc prawną.

Przed założeniem Kaszubiak Jędrzejko Adwokaci pracowałem przez ponad 8 lat w jednej z największych wielkopolskich kancelarii –  wówczas Sójka&Maciak.

Ponad 20 lat wszechstronnych doświadczeń w ramach obsługi podmiotów gospodarczych pozwoliło mi świetnie zrozumieć typowe problemy każdego przedsiębiorcy i starannie dobierać profesjonalną pomoc prawną im oferowaną. Rozumiem również, że skuteczne i efektywne doradztwo w zakresie kształtowania polityki konsumenckiej wymaga, wiedzy, doświadczenia, ale również bezpośredniego zaangażowania w sprawy Klienta.

Wiele lat prowadziłem szkolenia otwarte dotyczące m.in. zagadnień korporacyjnych oraz problematyki umów o obrocie gospodarczym, jak również w zakresie prawa farmaceutycznego oraz prawa konsumenckiego, co ułatwia komunikację i współpracę z zespołami, które u moich Klientów zajmują sie obsługą spraw konsumenckich.

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2007 roku jestem członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. Wykonuję zawód adwokata wpisany na listę adwokatów pod numerem 2955.