Na Szybko

Na szybko – Debata Ustawa o prawach konsumenta szansą dla przedsiębiorców branży sprzedaży bezpośredniej

W dniu dzisiejszym miałem przyjemność być prelegentem oraz współprowadzącym (wraz z redaktorem Wojciechem Szelągiem)  w toku Debaty Ustawa o prawach konsumenta – szansa dla przedsiębiorców branży sprzedaży bezpośredniej, która odbyła się w sali im. Bronisława Geremka Budynku Komisji Sejmowych Sejmu RP.

Debata została zorganizowana  z inicjatywy jednego z największych przedsiębiorców branży sprzedaży bezpośredniej we współpracy z Klubem Parlamentarnym Polskiego Stronnictwa Ludowego, a w jej przebiegu udział wzięli m.in. przedstawiciele organów ochrony praw konsumentów, organów nadzoru finansowego, stowarzyszeń branżowych, organizacji społecznych oraz przedsiębiorców.

Dyskusja dotyczyła w znacznej części obaw związanych z wejściem w życie nowych regulacji, ale również szans jakie rzetelni przedsiębiorcy upatrują w liberalizacji stosowanej polityki konsumenckiej. Spora część dyskusji poświęcona była również roli mediów w procesie edukacji konsumenckiej, jak również w ramach interwencji w przypadku stwierdzanych na rynku patologii. Uczestnicy wskazywali na obawy praktyczne związane z wdrożeniem nowych przepisów i niepewność w zakresie ich interpretacji.

Według poczynionych założeń inicjatywa będzie kontynuowana w przyszłości w celu konfrontacji różnych stanowisk na temat oceny funkcjonowania nowych przepisów już po ich wejściu w życie.

2 komentarze

  • Renata pisze:

    Panie Dominiku, największym bólem nas – drobnych ciułaczy, którzy w necie mają swoje sklepiki internetowe jest chory system. Od pamiętnych zmian gospodarczych niestety jest tak, że jakakolwiek zmiana w prawie pociąga za sobą rzeszę ludzi, którzy na niewiedzy innych chcą zarobić. Czy wie Pan, że regulamin małego sklepu internetowego wyceniono mi dzisiaj na 900zł netto?
    Pomimo wszystko – dzisiejszy dzień uważam za bardzo udany. Znalazłam Pańskiego bloga. Odczarowuje Pan niektóre rzeczy. Dziękuję 🙂

    • Pani Renato, dziękuję zam miły komentarz i zapraszam do stałego śledzenia Bloga. Pozwolę sobie jedynie zauważyć, że profesjonalna usługa prawna nie jest usługą tanią, a co za tym idzie dostępną dla każdego przedsiębiorcy. Moim zdaniem, jeśli w podanej przez Panią cenie mieścić się miało zindywidualizowane doradztwo w zakresie dostosowania polityki konsumenckiej sklepu do zmieniających się przepisów, a nie przesłanie gotowców, które notabene może Pani skopiować od innych przedsiębiorców, to cena nie jest wygórowana. Po prostu są to zupełnie różne usługi.

Zostaw komentarz

*