Na Szybko

Na szybko – nowelizacja Ustaw o Ochronie Konkurencji i Konsumentów czeka na publikację w Dzienniku Ustaw

By 2 października 201522 października, 2015No Comments

W dniu 28 września 2015 r. Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Częściowo wspominałem już na Blogu o znaczeniu tych zmian (przykładowo wpis: Cichy klient w wydaniu UOKIK ) i z pewnością będę jeszcze wracał do tematu, szczególnie po pierwszych doświadczeniach praktycznych w reprezentowaniu przedsiębiorców w nowych postępowaniach dot. stosowania niedozwolonych wzorców umownych.

Niemniej jednak już teraz zapraszam do zapoznawania się ze zmianami wynikającymi z nowelizacji, których wejścia w życie można spodziewać się w okolicach kwietnia 2016 r.

Dla wszystkich zainteresowanych szczegółowym zakresem zmian Kancelaria Kaszubiak Jędrzejko Adwokaci przygotowała robocze opracowanie ujednoliconego tekstu ustawy z naniesieniem nowych przepisów i komentarzy ułatwiających wychwycenie zmian. Notka dot. podstawowych zmian i opracowanie dostępne są na naszej stronie www.

UPDATE

W dniu 16 października 2015 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano  ustawę z dnia 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1634). W konsekwencji nowe przepisy wejdą  w życie od 17 kwietnia 2016 roku.

Zostaw komentarz

*